A népzene és a népdal ünnepe

A májusi regionális elődöntő után Dunaszerdahelyen került megrendezésre a Bíborpiros Szép Rózsa Népzenei Vetélkedő országos döntője. 2023. október 28-án, szombatonkét helyszínen folyt a megmérettetés.

A felnőtt szólisták, népdalkörök, hangszeres csoportok és hangszerkíséretes szólisták találkoztak a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban. Az alapiskolás gyermekek ugyanilyen kategóriái pedig az Üzleti és Tájékoztatási Központ konferenciatermében gyűltek össze a négytagú értékelőbizottság előtt.

Blúz, alsószoknya, szoknya, kötény, mellény, szalag… és persze jó hangulat, pihent hang, egymásra hangolódás szükségeltetett azon a derült hétvégi napon. A lányok, a Csalogány gyermek énekkar beragyogta a színpadot, tartással, szép énekkel, jókedvű csallóközi népdalokkal képviselték iskolánkat.

Az esti eredményhirdetésen pedig megtudtuk, hogy a zsűri tagjai ebben az erős mezőnyben is úgy gondolták, hogy a csoport méltó az ezüstsávos minősítésre, ami nagy örömet okozott nekünk.

Hála és köszönet iskolánk Szülői Munkaközösségének az anyagi támogatásért, a szülőknek a személyes segítségért, az iskolai néptánccsoportnak a szép viseletekért, az iskola vezetőségének pedig a mindenkori ösztönzésért!

 

                                                                                    Lénárt Krisztina, az énekkar vezetője

 

Az eseményhez kapcsolódó képgaléria