Emlékeztünk az aradi vértanúkra
Ma, október 6-án, kilencedikes tanulóink közreműködésével, az iskolarádión keresztül emlékeztünk meg az Aradi Vértanúk Emléknapjáról.
Az összeállításban Karácsony Lúcia Perleczky Rozina, Panyik Dóra, Tóth Lara és Néma Noel ismertették a történelmi eseményeket és a tizenhárom bátor katona nevét, akik a nemzet ügyéért áldozták fel karrierjüket, családjukat, végül életüket is. Büszke lélekkel hajtunk fejet a hősök előtt, hiszen az ő emlékük nemcsak a gyászé, hanem a hűség, a bátorság és a hazaszeretet örök jelképe is. A megemlékezés a Hazám, hazám című dallal zárult.