Természetiskola a Magas-Tátrában
Erdei iskolában jártak alsó tagozatosaink. A természet adta csend és a nyugalom erejére mindenkinek szüksége van.
Az idei tanévben a természetiskolának a Lomnici-csúcs lábánál fekvő település, Tátralomnic (Tatranská Lomnica) adott otthont 3-4. osztályos tanulóinknak, ahol szeptember 29. és október 3. között tanultak. A gyerekek gyalogosan és vonattal barangolták be a Magas-Tátra gyönyörű helyeit. Fogaskerekűvel felmentek Tarajkára (Hrebienok), ellátogattak a Csorba-tóhoz, kisebb tavakhoz, vízesésekhez, erdei túrákat tettek a festői környezetben. Pihenés gyanánt a Tátra növény- és állatvilágával ismerkedtek a TANAP-múzeumban. A programot szórakozás, játszóház, sportjátékok, találós kérdések és fejtörők színesítették. Mindenki szép élményekkel tért haza.