11-11-11-11 Emlékezés a hősökre

Felsőszeliben is csatlakoztak a felhíváshoz a fiatal felfedezők, s november 11-én 11 óra 11 perckor a helyi temetőben megemlékeztek az I. világháborúban elesett hősökről.

A felsőszeli Széchenyi István Alapiskola és Óvoda mellett működő Bercsényi Miklós Hagyományőrző Csapat tagjai a hagyományokhoz híven piros pipacsból készült koszorút helyeztek el a kereszten. Rövid történeti összefoglaló után Soják Emese felolvasta Vágány József: A magyar hősök emlékünnepén c. versét.

A mécsesek meggyújtása után elénekelték a Mondták már rég nekem… kezdetű dalt, majd a megemlékezést Bodonyi András: Felvidéki induló c. énekével zárták.
Tisztelettel adóztak azokért a hősökért, akik életükkel fizettek, hogy a későbbi generációknak, így nekünk is, jobb legyen a sorsunk.

A béke törékeny jószág, vigyázni kell rá, és sok jócselekedettel erősíteni, hogy megmaradjon nekünk.

 

Az eseményhez kapcsolódó képgaléria