A vers és a zene összefonódása
2026. április 28-án, a XXXIII. Tompa Mihály Országos Verseny nyitónapján került sor a verséneklő együttesek versenyére. A helyszín az érsekújvári Béke Mozi Hollywood kávézója volt, melynek pódiumán már kora délutántól próbáltak az együttesek.
Iskolánkat a nyolcadik osztályos lányokból álló SZIA Kvartett +1 nevű formáció képviselte Szabó Noémi, Soják Emese, Nagy Flóra, Kontár Noémi és Hlaváč Eszter összeállításban. A lányok két megzenésített verset vittek színpadra, Babits Mihály: Messze, messze… c. versét, melyet Szabó Noémi zenésített meg, valamint Zs. Nagy Lajos: Altató c. művét, melynek dallamait Renczés Emese alkotta meg. A csapatot Emesén kívül még Nogely Mónika, Renczés Balázs és Lénárt Beáta segítette a felkészülés során.
Másnap, április 29-én nagy volt az öröm, mikor kora este az érsekújvári kultúrház nagytermében kihirdették ezen kategória győzteseit. Lányaink aranysávot és megosztott 2. helyezést értek el úgy, hogy az 1. helyet nem adta ki a Göbő Sándor, Madarász András, Tóbisz Tinelli Tamás összetételű zsűri.
Szívből gratulálunk a csapatnak, köszönjük a felkészítők, segítők munkáját.
Az eseményhez kapcsolódó képgaléria
SZIA kvartett +1: Messze, messze...