Indulj el egy úton… - Seregélyesen voltunk

A seregélyesi Baptista Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Alapiskola idén már 11. alkalommal hirdette meg az „Indulj el egy úton…” elnevezésű honismereti-turisztikai versenyt a Kárpát-medence alapiskolái számára. 

Az Országos Kéktúra, majd a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra bejárása után az idén az Alföldi Kéktúra került terítékre. A 3 fordulós levelező verseny során a csapatok megismerték a Kiskunsági Nemzeti Park területeit, növényeit, állatait, „ellátogattak” Szekszárdra, Bajára, Szegedre, megtudták, ki volt Jelky András vagy Türr István, felfedezték Ópusztaszer emlékeit, a Hazajáró c. filmsorozattal pedig kalandozhattak Bácska városaiban, falvaiban.

Az idei tanévben iskolánk már kilencedik alkalommal kapcsolódott be ebbe a versenybe. A hetedik osztályosok csapata (Mikus Zsóka, Mikus Szófia, Szabados Zsófia, Szakolci Ádám) Túrabolondok, a nyolcadikosok (Soják Emese, Nagy Flóra, Cetli Hanna Laura, Kontár Noémi) pedig Hegyhódítók csapatnév alatt oldották meg a feladatokat hónapról hónapra.

Április közepén, a levelező fordulók után nagy volt az örömünk, amikor megtudtuk, hogy mindkét csapatunk bejutott a május 15-én Seregélyesen megrendezésre kerülő Kárpát-medencei döntőbe. A verseny megnyitójára a seregélyesi Közösségi Ház nagytermében került sor, amely után két feladatot oldottak meg a csapatok. Ezután a verseny az iskolában folytatódott, ahol az iskolarádión keresztül kapták a feladatokat a verseny résztvevői. A döntő feladatai a levelező fordulók alatt „bejárt” Szekszárd-Mindszent útvonalhoz kapcsolódtak. Az ebéd utáni utolsó forduló pedig a csapatok játékosságát, ügyességét, helyzetfelismerését tette próbára a 24 állomásból álló játéktérben. Az időjárás nem kedvezett a szervezőknek, az eső miatt a kültéri állomások is bekerültek az iskola épületébe. Ezalatt a pedagógusok Kollár Lajos, a „Magyarok a világ nyolcezresein” expedíciók szervezőjének beszámolóját hallgatták meg a Kancsendzönga 2013-as meghódításáról.

A verseny értékelésére a református templomban került sor. Sajtos József, a szervező iskola igazgatójának köszöntője után ismertették az eredményeket. A 7-8. osztályosok kategóriájában nyolcadikosaink az 1. helyen, a hetedikesek csapata pedig a 11. helyen zárta a Kárpát-medencei döntőt. Szívből gratulálunk tanulóinknak az elért eredményekhez, és reméljük, jövőre ismét folytatjuk túránkat az Alföldi Kéktúra soron következő szakaszán.

 

Az eseményhez kapcsolódó képgaléria